vizyon_misyon_kapak.jpg
Kurucumuz

Süleyman DOĞAN

Süleyman Doğan, tanınmış genç bir işadamıdır. Mevcut iş hayatının yanı sıra özel bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmektedir. Alanının doğası gereği e-ticaret ve yazılım sektöründe çeşitli projeler hayata geçirmiş, inşaat & gyo, otomotiv, e-ticaret, gıda lojistiği, sağlık & medikal ve basın & medya sektörlerinde de çeşitli markalarla ortaya koyarak bu sektörlerde yerini almıştır.

DOS Bilişim Endüstri A.Ş. (DOS INDUSTRIES)'yi kuran Doğan, çok kısa bir sürede Türkiye'nin yerli e-ticaret platformu Alışveriş Burada, online market alışveriş sistemi JetMarket, Medikal & Sağlık ürün tedarik markaları Türkiye Ecza Destek Platformu (TED)  ile Medikal Destek Ürünleri (MD Medikal), gayrimenkul yatırım ve inşaat markası DOS GYO, 2. el ve sıfır araç pazarlama markası DOS Otomotiv ve dijital haber sitesi HürGazete.com markalarıyla birden çok başarılı projenin mimarı olmuştur.

Süleyman Doğan, dünyada gelişen teknolojileri ve endüstriyel gelişmeleri yakından takip ederek, bu gelişmeleri en hızlı şekilde milli bir proje haline ulaştırmak ve bu projelerin tamamını Türkiye Cumhuriyeti topraklarında gerçekleştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Doğan, başta eğitim kurumları ve bir çok sivil toplum kuruluşunu çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle desteklemekte ve gençlerin ve gelecek nesillerin teknolojiyi daha iyi kullanabilen bireyler haline gelmelerinde aktif rol almaktadır.

Türkiye'nin küresel güç haline gelmesinin gereği olarak millileştirme hareketinin ve yazılım sektörünün gelişiminde etkili bir oyuncu haline gelmesini ve bu yönde çalışmalar yapmayı taahhüt etmektedir. Doğan, kökleri geçmişe uzanan büyük bir ailenin üyesi olarak İstanbul'da kurulan ve bu büyük aileyi temsil eden MIZADER adlı derneğin kurucu üyesidir. Halen bu dernekteki görevleri ve çalışmaları devam etmekte olup, aynı zamanda Anadolu Kartalları Girişimci İş Adamları Platformu (AKGİAP) Başkanıdır.

Doğan, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge